Yıldız Teknik Üniversitesi - CFGS
Eğitimin Amacı
Son yıllarda yaşanan gelişmeler, kurumlar ile paydaşlar arasındaki iletişimde mevcut raporlama uygulamalarının yetersizliği ile birlikte entegre düşünceye dayalı entegre raporlama düzenine olan ihtiyacı beraberinde getirmiştir. Kurumların risklerini yönetirken ortaya çıkacak fırsatları değerlendirebilmesi, yaratılan değeri kısa, öz, stratejik bir bakış açısıyla aktarabilmesine olanak tanıyan entegre raporlamanın, sürdürülebilir sistemin oluşumuna etkisi de her geçen gün artmaktadır.

Merkezimiz, ACCA ve KPMG Türkiye işbirliği ve ERTA’nın destekleri ile gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk defa Entegre Raporlama konusunda paydaşların algı ve beklentilerini ortaya koyan uluslararası araştırmanın sonuçlarında öne çıkan en önemli konu başlıklarından biri kurumların entegre raporlama ve değer yaratma konuları hakkındaki bilgi ihtiyacıdır.

Bu doğrultuda, CFGS olarak Entegre Raporlama Derneği Türkiye (ERTA) iş birliği ile belirli periyotlarda düzenlediğimiz Entegre Raporlama Farkındalık Eğitimleri ile entegre raporlama ve değer yaratma konusunda kurumların farkındalığını ve bilgi düzeyini arttırarak değer yaratma yolculuklarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

 

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak ve katılmak için bize ulaşabilirsiniz.