SDG Student Hub YTU

YTÜ SDG Student Hub, dünyadaki üniversitelere Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA/SDG) hakkında öğrenim sunma, etkilerini geliştirme ve yerel sorunlara çözüm üretecek topluluklara dönüştürme misyonu ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri – Gençlik Çözümleri (UNSDSN Youth) girişimi çatısı altında oluşturulan “SDG Student Hub” programı kapsamında kurulmuştur.

Amaç, öğrencileri mezun olduktan sonra sürdürülebilirlik okuryazarlıklarını, tutkularını ve enerjilerini çeşitli mesleklere, endüstrilere ve rollere taşıyacak genç profesyoneller olmak için gerekli kaynaklarla donatmaktır.

Sürdürülebilir kalkınma amaçlarının gerçekleştirmesine yönelik çözümlerin üretilmesi konusunda projeler üretmek üzere Finans Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi (CFGS)’nin motivasyonu ve mentorluğu ile kurulan YTÜ SDG Student Hub, sürdürülebilir bir geleceğin inşası için farklı disiplinlerden öğrencileri bir araya getirerek SKA’lara yönelik projeler gerçekleştiren global bir öğrenci ağı olarak faaliyet göstermektedir.

Farkındalık
FARKINDALIK
Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın başta YTÜ öğrencileri olmak üzere üniversitemizin tüm paydaşları tarafından benimsemesidir.
Liderlik
LİDERLİK
Üniversite bünyesinde gerçekleşen faaliyet ve projelerde SKA temsilcisi olarak liderlik etmek.
İş Birliği
İŞ BİRLİĞİ
SKA perspektifinden iç ve dış paydaşlar ile birlikte değer yaratmak adına çeşitli çalışmalar düzenlemek.
SDG Student Hub
NETWORKİNG
Ulusal ve global ölçekte devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve akademi arasında köprü görevi görmek.

Bize Ulaşmak İçin;

Sosyal medya hesaplarımızı inceleyebilirsiniz…

SDG Student Hub Instagram SayfasıSDG Student Hub Twitter SayfasıSDG Student Hub İletişim